Sürpriz Evlilik Teklifi

Evlilik Teklifi

Sözlük anlamı itibarıyla evlilik teklifi; „bir ilişkide bir tarafın diğerine evlenme teklifinde bulunması.” Şeklinde özetlenebilir. Yani evlilik teklifi bir ilişkide bambaşka bir boyuta geçilmesi için atılan ilk adımdır. Teklifin kabul edilmesi halinde dünya evi kapısı aralanmış olur.

Özellikle batı kültüründe evlilik teklifleri esnasında erkeklerin diz çökerek, kritik soruyu sorduklarını görürüz. Bu diz çökme hareketi artık bir ritüel halini almış ve dünyanın birçok farklı bölgesine yayılmıştır. Bu anlamda ”klasik” evlenme teklifine ait kalıplaşmış bir de soru vardır; „Benimle evlenir misin?”. Sorunun cevabı „Evet” olduğu anda erkek önceden hazırladığı tektaş yüzüğü kadının sağ elinin yüzük parmağına takar. Bu tektaş yüzük nikah gününe kadar sağ el yüzük parmağında takılı kalmalıdır. Nikha günü sol el yüzük parmağına bir alyansla birlikte takılacaktır.

Yani evlilik teklifi ile başlayan süreç takip eden birçok ritüel için zemin hazırlamış olur.

Sürpriz Evlilik Teklifi

Yukarıda anlattığımız evlenme teklifi aşamaları genellikle romantik bir akşam yemeği eşliğinde gerçekleşir. Erkek teklif eder, kadın teklifi değerlendirir…

Eğer sevdiğinizin hayatındaki bu dönüm noktasını iyiden iyiye hafızasına ve kalbine kazımak istiyorsanız, farklı organizasyonlar tercih etmek isteyebilirsiniz. Özellikle sürprizler silsilesi şeklinde hazırlanmış evlilik teklifi organizasyonları, bu amaca ulaşmanızda oldukça etkili olacaktır.

Günümüzde sürpriz evlenme teklifi organizasyonları için birçok farklı alternatif mevcuttur. Teknolojinin yardımıyla hazırlanmış lazer ışık gösterileri eşliğinde veya farklı havai fişek & maytap gösterileri arasında evlilik teklifi organize etmek mümkündür. Ayrıca özellikle İstanbul Boğazı düşünüldüğünde, tamamen bir yat turu şeklinde organize edilmiş yatta evlilik teklifi seçeneği de oldukça heyecan verici ve romantik.

Evlilik teklifi Fikirleri

Evlilik teklifi hazırlarken kişinin tek başına fikir üretmesi kimi zaman çok zor olabilir. Zira karşı tarafı çok farklı bir gözle gören, seven bir kişi için kusursuzluk her şeyden önce gelir. Bu nedenle evlilik teklifi için fikirler ararken sürekli bir endişe duyulması normaldir.

Bu endişeleri en aza indirmek için öncelikle sevdiğiniz kişinin ilgi ve isteklerini net olarak belirlemeniz gerekir. Daha sonra müstakbel eşinizi en çok heyecanlandıracak senaryoları oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca „o” an için söylenecek sözler üzerine düşünmeniz önemli. Kendinize güveniniz ne kadar yüksek olursa olsun diz çöktüğünüz anda beyniniz size oyunlar oynamaya başlar. Yükselen heyecan vücudunuzun bütün dengesini sarsar. O iki kelimelik soruyu sorarken bile zorlanabilirsiniz. Bu nedenle, „o” an için birkaç kere prova yapmak bile gerekebilir.

Evlilik Teklifi Organizasyonu

Bu senaryoların kusursuz işlemesi konusunda yardıma ihtiyaç duymanız gayet normal. Zira bir yandan psikolojinizi evlilik teklifi olayına hazırlarken bir yandan da teklif organizasyonunun detaylarına odaklanmakta güçlük çekebilirsiniz.

Bu noktada, sizlere sunduğumuz çeşitli evlilik teklifi organizasyon paketleri arasından, en etkili olacağını düşündüğünüzü seçebilirsiniz. Böylece siz sadece hayatınızın en mutlu anına odaklanırken, biz bu anı kusursuz şekilde yaşamanızı sağlayacak ayarlamaları yaparız. Lazer ışık gösterileri, havai fişek, maytap, konfeti, meşale, müzik… istediğiniz teklif senaryosuna göre gereken ne varsa, en mükemmel haliyle karşınızda olur. Mekan seçimi ve organizasyon adımları konusunda endişeleriniz böylelikle ortadan kalkmış olur.

Ancak unutmayın;

Kusursuz evlenme teklifi senaryosunda baş aktör sizsiniz. Fiziki şartlar bizim tarafımızdan en mükemmel haliyle hazırlanırken siz de psikolojik olarak bu duruma iyi hazırlanmalısınız. Film sahnelerini aratmayacak o özel anda, en samimi ve içten evlilik teklifini yaparak yıldızlaşabilirsiniz. Müstakbel eşinizin size olan aşkı ve sevgisi birkaç saniye içinde doruk noktasına ulaşabilir.